«KFC», автобуси та «Дитячий світ». Топ новин про зміни в Хмельницькому 2023 року
- На завершення року ми зібрали для вас новини про розвиток та зміни в Хмельницькому, які мали найбільшу увагу читачів.
2023-й був ще одним роком повномасштабної війни. Попри це Хмельницький змінювався, розвивався та складав плани на майбутнє. Пропонуємо вам дізнатися, які новини про це мали найбільшу увагу наших читачів протягом року.
-
У жовтні послуги з транспортування газу хмельничанам почала надавати інша компанія — ТОВ «Газорозподільні мережі України». Вона прийшла на зміну «Хмельницькгазу», який пов’язаний з росіянином Володимиром Лунякою. Окрім того, що «Газмережі» підпорядковані державі, для хмельничан були й інші зміни — нові рахунки для оплати та особистий кабінет. Серед помітних незручностей можна назвати необхідність писати заяву на повернення переплати, якщо вона була.
-
У Хмельницькій громаді запустили проєкт з підтримки аграріїв. Так, приватні фермери можуть розраховувати на 10 000 гривень за корову, яка народилася у їхньому господарства, але тільки якщо вони вже мають три та більше корови. Крім того, приватні фермери та бізнес можуть отримати по 5000 гривень за кожен гектар посіяних рідкісних культур. А ще міськрада може компенсувати до 50% вартості сертифіката, що підтверджує статус виробника органічної продукції (будь-якої). Однак сума виплати не буде більшою за 50 000 гривень.
Відео дня/li> -
У лютому мережа ресторанів «KFC» відкрила свій заклад у Хмельницькому. Він розташований на першому поверсі торгового центру «Дитячий світ». Для цього харківська компанія уклала договір оренди з комунальним підприємством «Агенція муніципальної нерухомості». До слова, у «Дитячому світі» заплановані масштабні оновлення, про які в матеріалі нижче.
-
Комунальний заклад «Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат» вирішили ліквідувати. Таке рішення цього року ухвалили у міській раді. В установі роками навчали учнів старших класів робітничим спеціальностям. За словами міського голови Олександра Симчишина, комбінат повністю себе вичерпав, адже фактично дублює функції закладів професійно-технічної освіти. Приміщення комбінату на Проскурівській, 61, планують використовувати з освітньою метою. 2018 року там «оселився» інклюзивно-ресурсний центр №1, який залишатиметься в будівлі й далі. Ще туди можуть перемістити департамент освіти чи відкрити там науковий ліцей, навчальні лабораторії або класи робототехніки.
-
Будівлю колишнього ресторану «Зоряна ніч», що в парку Чекмана, вирішили реконструювати в готельно-ресторанний комплекс. Приміщення перебуває у приватній власності, а замовником робіт є Олександр Крупа. Тим часом земельну ділянку під будівлею орендують у міської ради. Планується, що комплекс матиме три поверхи та площу приміщень понад 2700 квадратних метрів. Олександр Крупа належить до цілого «сімейного підряду», який має зв’язки у бізнесі та владі. Хто ці люди, дізнавайтеся за посиланням.
-
У Хмельницькому змінили назви закладів середньої освіти. Це зробили на вимогу закону. Він передбачає, що школи з 1-4 класами мають називатися початковими, з 5-9 класами — гімназіями, а з 10-12 класами — ліцеями. При цьому гімназії та ліцеї можуть включати класи молодшого рівня.
-
Управління капітального будівництва Хмельницької міськради замовило проєкти будівництва трьох доріг у мікрорайоні Озерна. Йдеться про вулицю Гетьманську та два проїзди до неї. Ці проєкти потрібні для того, аби продовжити розробку документації на будівництво ліцею, визначивши точні місця пролягання доріг. Проєктну документацію на дороги поки не розроблятимуть до кінця.
-
Наступного року у Хмельницькому зміниться оператор системи оплату проїзду у громадському транспорті. «Електронним квитком» буде керувати луцька фірма «Сіті Кард Систем». Перехід від «Герцу», який зараз є оператором, відбуватиметься протягом січня-лютого. Хмельничанам варто очікувати початок продажу нових проїзних карток, заміну валідаторів та новий додаток. Є й незручності — картки від «Герцу» вже не продають, а в період переходу можуть бути недоступні окремі функції системи. До того ж гроші, якщо вони залишатимуться на картках до моменту переходу, доведеться повертати за окремою процедурою.
-
На Кам’янецькій запланували облаштування нових зупинок. Перша має з’явитися біля будинку побуту «Південний Буг» (рух до центру). Роботи включатимуть облаштування заїзної кишені, а після їхнього завершення закриють теперішню зупинку «Героїв Чорнобиля» у тому ж напрямку. Підрядника вже знайшли, однак цього року грошей на цей об’єкт не виділяли, а термін виконання подовжили до кінця вересня 2024 року. Друга зупинка має з’явитися на перехресті Подільської та Кам’янецької у вигляді острівця на проїжджій частині. Роботи по ній поки не замовляли, але й про відмову від цих планів чиновники не говорили.
-
Протягом наступних п’яти років у Хмельницькому мають купити 10 нових тролейбусів, встановити 15 зупинок, змінити вартість проїзду, розробити проєкт подовження тролейбусної лінії з кінцевої у Гречанах до вулиці Північної, змінювати наявні маршрути громадського транспорту й додавати нові. Крім того, спільно з європейськими партнерами купити ще 40-44 тролейбуси та оновити депо й тягову мережу. Це передбачено програмою розвитку громадського транспорту на 2024-2028 роки.
-
У міськраді запланували перенести 25 кіосків та павільйонів. Вони мають різну площу та розташовані у різних мікрорайонах Хмельницького. Власників МАФів є дев’ять, частина з них має по кілька об’єктів. Перелік та розташування — старі й нові — переглядайте за посиланням.
-
Хмельницька обласна рада вирішила об’єднати три медичні заклади. До Хмельницької обласної лікарні ухвалили включити Хмельницький обласний дерматовенерологічний центр та Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Ці заклади продовжать роботу, але вже як структурні підрозділи.
-
Хмельницька міська лікарня вирішила купити комплекс будівель колишнього піонерського табору у селі Головчинці Меджибізької громади. Його вартість оцінили у майже 9,1 мільйона гривень. Продавцем є ТОВ «Укрелектроапарат». У таборі хочуть зробити центр психічного здоров’я та реабілітації. На половину його вартості «Укрелектроапарат» пообіцяв купити для майбутнього закладу обладнання. Працюватиме центр як структурний підрозділ міської лікарні.
-
У Хмельницькому змінили маршрут автобуса №3. Він курсував між Озерною та центром, а у жовтні його пустили через Дубове й Ракове до кладовища. Графік можна переглянути за посиланням.
-
У травні журналісти vsim.ua дізналися про те, що на ряді вулиць змінять кількість смуг руху. Йшлося про Західно-Окружну, Панаса Мирного, Заводську, Трудову, Чорновола, Петлюри та Старокостянтинівське шосе. Карта та опис змін за посиланням.
-
У міськраді вирішили облаштувати у центрі Хмельницького платні парковки. Йдеться про окремі ділянки Соборної, Грушевського, Вайсера та Староміської. Вони мають стати платними в пікові періоди доби та тижня. Однак поки гроші з водіїв на згаданих вулицях ніхто не збирає. Міський голова Олександр Симчишин розповідав, що з термінами ще не визначилися. Може бути так, що це робитимуть поступово. Карта та деталі за посиланням.
-
У трьох закладах освіти Хмельницького збудують укриття. Йдеться про школи №12, №13 та №19. Вартість робіт оцінюється загалом у майже 91,5 мільйона гривень за всіма об’єктами. Укриття матимуть всі основні комунікації, санвузли, стільці та ліжка.
-
«Давно себе вижив» — так міський голова Олександр Симчишин висловився про торговий центр «Дитячий світ». У ньому проведуть масштабне оновлення, яке оцінюється у понад 30,6 мільйона гривень. Третину цих грошей виділять з міського бюджету, решту дасть ООН у вигляді гранту. Для проведення робіт вже найняли підрядників. Що саме будуть робити, можна дізнатися за посиланням.
-
Хмельницькі патрульні почали використовувати прилади контролю швидкості «TruCam» ще на двох вулицях міста — Степана Бандери (від проспекту Миру до Панаса Мирного) та Прибузькій (від Старокостянтинівського шосе до Трудової). Всі місця контролю списком та на карті є за посиланням.
-
Автобусний маршрут №29 почали обслуговувати великогабаритні автобуси. Їх замість «маршруток» випустив перевізник — ТОВ «Хмельницьке таксі». При цьому інтервали руху скоротили удвічі — від 7-9 хвилин до 15-16 хвилин.
Читайте також:
-
Де візьмуть гроші та на що витратять: аналізуємо бюджет Хмельницького 2024
-
«Електронний квиток» по-новому для хмельничан. Що треба знати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач62
олександр садовий reply Читач62
Читач62 reply олександр садовий
Галина Пушкар
Аркадій
4132827017227280